Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osnovy

7. 3. 2009

I.ROČNÍK Starověké Řecko I

 

  1. Úvodní hodina (pravidla, hodnocení apod.), Starověké Řecko

  2. Chrám a svátky, věštírny

  3. Stvoření bohů (první rodina, rozpad rodiny) + diskuze: Já a Mytologie

  4. Zeus - král bohů (svrhnutí otce, válka, království) + Opakování

  5. Poseidón, mořští bohové

  6. Hádes a jeho podsvětí + příprava na pololetní test

  7. Pololetní opakování

  8. Apollón a Artemis, šíření umění + hra

  9. Hermés a Héfaistos, kouzelné křeslo + opakování + diskuze: Médea

  10. Héra a Hestia, léčení nemocných, studna zdraví + Řecká literatura I

  11. Arés a Athéna, bohové na straně vítězů + Řecká literatura II

  12. Afrodíta, ženy a děti + příprava na postupové zkoušky

  13. Postupové zkoušky

  14. Hra, závěrečná hodina

 

 

II. ROČNÍK – Starověké Řecko II + Starověký Řím I

 

  1. Hra (opakování z 1. ročníku)

  2. Démétér a Dionýsos, Pán

  3. Hérakles a jeho „práce“

  4. Další postavy Starověkého Řecka

  5. Řecké mýty ve frazeologii, slovníček

  6. Hra (opakování Star. Řecka)

  7. TEST – Starověké Řecko

  8. Starověký Řím

  9. Římské náboženství, rituály

  10. Bohové města, panny Vestálky

  11. Bohové domova, pečující bohové

  12. Jupiter a Juno, rolníkův život

  13. Postupové zkoušky

  14. Hra, závěrečná hodina

 

 

III. ROČNÍK – Starověký Řím II

 

  1. Hra (opakování)

  2. Neptun – bůh moře

  3. Pluto a jeho podsvětí, pohřby

  4. Mars a Vulkán, armáda

  5. Apollo a Diana

  6. Hra

  7. Pololetní zkoušky

  8. Merkur a Minerva, kupci

  9. Venuše a Kupido, svatba

  10. Ceres a venkovští bozi

  11. Bakchus a jeho řádění

  12. Římská frazeologie, slovníček

  13. TEST – Starověký Řím

  14. Hra, závěrečná hodina

 

 

IV. ROČNÍK – Starověký Egypt I

 

  1. Hra (opakování)

  2. Starověký Egypt, zrození bohů

  3. Faraoni, kněží a lidé, mumie a pyramidy

  4. Chrámy a svátky

  5. Re – sluneční bůh, Posvátný člun

  6. Hra

  7. Pololetní zkoušky

  8. Nut a Geb, pozorování oblohy

  9. Usir – bůh zemědělství, doba žní

  10. Eset – bohyně přírody, domácí život

  11. Sutech a Hor, strach z pouště

  12. Hathor - „kravská“ bohyně, líčení, šperky a jiné doplňky

  13. Postupové zkoušky

  14. Hra (závěrečná hodina)

 

 

V. ROČNÍK – Starověký Egypt II + Vikingové I

 

  1. Hra (opakování)

  2. Anup – bůh smrti, pohřbívání a mumifikace

  3. Thovt – bůh moudrosti, písařství

  4. Amon a Aton

  5. Zvířata jako bozi, mumifikovaní mazlíčci, posvátní býci

  6. Slovníček, jiní bohové

  7. Hra

  8. TEST – Starověký Egypt

  9. Severní země, runy, básně, písně, příběhy

  10. Uctívání bohů, pohřby a kremace, stromy života a smrti

  11. Zrození bohů, Noc a Den

  12. Světy bohů, elfové, skřítci, duchové, svět pod zemí

  13. Postupové zkoušky

  14. Hra, závěrečná hodina

 

 

VI. ROČNÍK – Vikingové II

 

  1. Hra (opakování)

  2. Odin a Frigg, Fenrir, život jako boj

  3. Brunhidla a Valkýry, Valhala, zběsilci

  4. Thor – bůh hromu, ochránce domova a rodiny

  5. Lstivý Loki, posvátní koně

  6. Krásný Balder, předvečer letního slunovratu, hra

  7. Pololetní zkoušky

  8. Njord – bůh moře, rybolov

  9. Frey a Freya, jejich kouzla

  10. Obři a skřítci, dolování a opracovávání kovů

  11. Soumrak bohů

  12. Slovníček, národy Severní Evropy

  13. Hra

  14. TEST- Vikingové

 

 

VII. ROČNÍK – Křesťanství, srovnání 4 starověkých civilizací, mytologie HP (E-B)

 

  1. Hra (opakování)

  2. Bible – Starý zákon (stvoření světa,...)

  3. Bible – Nový zákon (Ježíš a jeho skutky)

  4. Křesťanské svátky (Vánoce, Velikonoce,..)

  5. Mytologie ve světě mudlů x kouzelníků

  6. Mytologie pohádek a HP, hra

  7. Pololetní test

  8. Srovnání civilizací všeobecně

  9. Srovnání jednotlivých bohů jiných civilizací

  10. Starověké Řecko a Řím (opakování, zajímavosti,..)

  11. Starověký Egypt, Vikingové (opakování, zajímavosti,..)

  12. Hra, příprava na závěrečné zkoušky

  13. Závěrečné zkoušky

  14. Hra, závěrečná hodina

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář